Praha (Pressweb) – Dne 10.3. 2009 proběhlo v restauraci Kampa Park setkání s novináři ze stavebního oboru. Nový jednatel společnosti Knauf Praha s.r.o. a Knauf Počerady s.r.o., Radek Bedrna, představil hlavní novinku – Zateplovací systém KNAUF MARMORITE ENERGIE a KNAUF MARMORITE ENERGIE PLUS. Vladislav Váňa a Ladislav Linhart, produktoví manažeři z technického oddělení, novinářům vysvětlili základní vlastnosti tohoto nového systému a odpovídali na dotazy.

Společnost KNAUF uvádí v této době na trh zcela nový zateplovaní systém dle ETAG 004 – ETICS. Prodávat se bude pod obchodním názvem KNAUF MARMORIT ENERGIE PLUS – jejímž tepelným izolantem je minerální vata a KNAUF MARMORIT ENERGIE – jehož tepelným izolantem je expandovaný polystyrén EPS 70F.

Od 24. února 2009 je KNAUF držitelem Evropského technického schválení ETA-09/0028 KNAUF MARMORIT – ENERGIE s izolantem EPS a ETA-09/0029 KNAUF MARMORIT – ENERGIE PLUS s izolantem MW.

Společnost Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových stavebních systémů a materiálů od roku 1992. Sádrokartonové stavební desky a nosné profily jsou od roku 1994 vyráběny v závodě KNAUF Počerady. Výroba sádrokartonových desek KNAUF je zařazena do ekologického programu, který významným způsobem přispívá ke zlepšení životního prostředí. Společnost KNAUF distribuuje rovněž bohaté příslušenství nezbytné k realizaci jednotlivých systémů příček, podhledů a podlah, ale také tzv.“hobby program“, tzn. širokou škálu výrobků stavební chemie. Dominantní postavení si KNAUF udržuje také na trhu suchých maltových směsí. Knauf Praha, s. r. o., patří do skupiny Knauf Gruppe s více než 20 tisíci zaměstnanci na 150 místech po celém světě.